Novinky

1 2 3 4 5 6

Zakázka veřejných toalet na pražské Náplavce

10. 11. 2017

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. realizovala zakázku zakrytí veřejných toalet s využitím moderního designu, které se nachází na pražské Náplavce. Zadavatelem zakázky byl Magistrát hlavního města Prahy. Naše společnost na této zakázce spolupracovala s MgA. Lukášem Raisem, který se specializuje na práci s kovem a celou akci zastřešoval jako generální dodavatel.  Samotný projekt zpracoval Ing. arch. MgA. Petr Janda.

Díky nestandardním rozměrům díla musely být vyrobeny speciální plechy ve Vítkovických železárnách. Předmětem zakázky bylo vyřezání tvarových dílů, které se následně sestavily a svařily do menších sestav a poté byly transportovány lodí na Náplavku, kde se z nich sestavilo a znovu svařilo monumentální dílo o rozměrech: výška 4 m, délka 12 m a váha 9,5 tun.

Byla to nová zkušenost vyrobit něco jiného, zvláštního než je pro nás typická výroba vzduchotechnických jednotek, ventilátorů, průmyslového chlazení nebo drážních aplikací, které vyrábíme již od roku 1872.

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. na veletrhu TRAKO

1. 11. 2017

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. se zúčastnila již 12. ročníku mezinárodního železničního veletrhu TRAKO v polském Gdaňsku. Veletrh TRAKO je jeden z největších a nejprestižnějších veletrhů železničních technologií ve střední a východní Evropě. Vystavovatelé zde prezentují nejnovější produkty a služby z oblasti železniční nákladní dopravy, kolejové osobní dopravy a logistiky. Veletrhu se zúčastnilo 700 firem z 25 zemí.