Modernizovali jsme technologie společnosti Mölnlycke Health Care Klinipro

Zobrazit celou sekci

Podíleli jsme se na rekonstrukci vzduchotechniky společnosti Mölnlycke Health Care Klinipro ve výrobním závodě v Karviné. Jedná se o předního světového výrobce produktů pro hojení ran a jednorázových prostředků pro operační sály. Vnitřní prostředí pro výrobu zdravotnického materálu je řešeno stejné jako jiná zdravotnická zařízení, teda čistota na prvním místě.

Původní název výrobního závodu byl „KLINIPRO Karviná", který se budoval před dvaceti lety. Čistotu prostředí po celou dobu životnosti zajišťovaly zařízení JANKY Radotín. V současné době se investor rozhodl modernizovat technologie. Současná rekonstrukce vzduchotechniky obsahovala 8  kusů vzduchotechnických jednotek KLMOD o celkovém vzduchovém výkonu 238 900 m3/h.

Zajímavostí je, že Mölnlycke již od roku 1849 vyráběla zdravotní textil a dodávala gázu do švédských nemocnic. JANKA vznikla o 23 let později v roce 1872, ale též od prvních dní své historie vyrábí vzduchotechnická zařízení — první ventilátory větraly pohostinství v centru Prahy.