Novinky

19 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Výrobce vzduchotechniky s tradicí více než 140 let přechází po 20 letech zpět do českých rukou

23. 8. 2018

Radotínský průmyslový výrobní podnik Janka Engineering, specializující se již od roku 1872 na výrobu a dodávky vzduchotechnických a klimatizačních zařízení, mění majitele. Od indické mezinárodní skupiny LEEL Electricals Ltd. ji odkoupila česká strojírenská skupina Multicraft Group, působící zejména na Moravě. Ta jednoho z nejstarších výrobců ventilačních systémů na světě přebírá se záměrem dalšího rozvoje podnikání. Prodej realizovala poradenská společnost BDO Advisory, jejíž odborníci začali hledat kupce z České republiky v březnu letošního roku a transakci tak uskutečnili v neobvykle krátkém čase.

Společnost Janka Engineering je ve svém odvětví díky mnohaleté tradici etablovanou značkou. Prioritou při prodeji bylo nalezení českého kupce, který by navázal na bohatou historii výrobního podniku a nadále rozvíjel jeho aktivity. „Prodávaný závod patří mezi zlato českého průmyslu. Již od samého začátku jsme měli sestavený seznam adeptů pro odkup, kteří splňovali vytyčená kritéria. Upřednostnili jsme českého zájemce, který splnil všechny požadavky a potvrdil silný zájem o další rozvoj výrobní i obchodní činnosti firmy,“ odhaluje podrobnosti o prodeji Petr Kymlička, partner poradenské společnosti BDO.

Janka Engineering bude součástí skupiny 24 firem

Novým vlastníkem je česká společnost Multicraft Group sdružující 24 firem především z oblasti strojírenství a energetiky s celkovým obratem 3 mld. Kč. Ostravská průmyslová skupina využívá k rozvoji svého podnikání vedle organického růstu také strategické akvizice. „O podnik Janka Engineering jsme měli enormní zájem. V portfoliu naší skupiny v něm spatřujeme velký potenciál, rádi bychom využili strategické synergie s našimi stávajícími společnostmi,“ říká k nákupu Tomáš Kondělka, místopředseda představenstva Multicraft Group.

Prodej proběhl ve velmi krátkém čase

Realizace transakce prostřednictvím poradenské společnosti BDO Advisory byla pro společnost Janka Engineering, zaměstnávající více než 150 lidí, v současné době nejlepší možné řešení. „Po zvážení všech možností jsme dospěli k rozhodnutí začít hledat silného kupce se znalostmi z oboru. Celý proces proběhl během půl roku bez výraznějších komplikací, a pro podnik je výborné, že se vrací do českých rukou. Budoucnost firmy, jejíž kořeny sahají do roku 1872, vidím optimisticky,“ potvrzuje Filip Eisenreich, zástupce skupiny LEEL Electricals Ltd. v České republice.

Vedení společnosti

VELETRH INNOTRANS 18.-21.9.2018

7. 8. 2018

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. se zúčastní nejvýznamnějšího mezinárodního veletrhu dopravních technologií InnoTrans, který se koná ve dnech 18.-21.9.2018Berlíně. Náš stánek naleznete v hale 23a, číslo stánku 504. Těšíme se na setkání s Vámi!

Mapa výstaviště