JANKA Radotín – partner 17. Letní školy TZB 2019

Zobrazit celou sekci

Letní škola TZB se konala 11. – 13. 9 2019 v Parkhotelu Český Šternberk. Tato akce byla určena posluchačům magisterských studijních programů se zaměřením na TZB – technologická zařízení budov, kteří i o prázdninách chtěli získat nové poznatky o komplexním řešení budov a jejich technických zařízení. Tento obor se vyučuje na technických univerzitách ČR a SR.

Studenti se v první části této školy dozvěděli z technických přednášek odborníků z praxe, jednak o zařízeních, které lze pro TZB využít, dále o praktických přístupech, jak lze stavby navrhovat a jak je realizovat. Studenti získali mnoho informací, které později využívali pro vlastní řešení.  Hlavním cílem studentů je každoročně získat praktické zkušenosti při zpracování vlastního řešení TZB. V tomto ročníku byl vybrán projekt Revitalizace hradu na kongresové centrum. Studenti pracovali ve skupinách a výsledky své práce odprezentovali a jejich neméně důležitým úkolem bylo přesvědčit porotu, že jejich řešení je to nejlepší.

Tuto významnou akci pro praktické získání zkušeností podporovala naše společnost JANKA Radotín, poskytli jsme studentům přehled o výrobním programu, podporu při navrhování jejich řešení a naopak jsme získali pohled, představu a přístup studentů k této problematice.