O nás

Trvale se zaměřujeme na nové trendy v oboru - na vývoj nových systémů měření, aplikace technologií pro maximální využití přenosů tepla i chladu a s tím spojených technologií pro efektivní využití energie a systémů průmyslového chlazení. 

Vždy máme při vývoji a inovaci klimatizačních jednotek na mysli, aby všechny naše technologie byly šetrné k životnímu prostředí.

Logo Multicraft group

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. patří k nejstarším výrobcům vzduchotechnických a klimatizačních zařízení na světě. Její kořeny sahají až do roku 1872, kdy pan Jan Janka v Praze zahájil provoz původní klempířské dílny. Rozvíjející se firma se v roce 1907 přestěhovala do Prahy – Radotína. Po druhé světové válce přišlo znárodnění, podnik byl rozšířen a svými výrobky zásoboval celý tehdejší východoevropský blok.

Po roce 1989 došlo k řadě organizačních i majetkových změn. V roce 1998 se společnost JANKA Radotín stala součástí amerického nadnárodního holdingu Lennox. V roce 2009 ji převzala mezinárodní skupina LEEL Electricals Ltd. (dříve známá jako Lloyd Electric & Engineering Ltd.) se sídlem v Novém Dillí v Indii, která je významným výrobcem klimatizačních jednotek pro vlaky, vlakové soupravy a soupravy metra a tepelných výměníků v oblasti topení, ventilace, chlazení a klimatizace. S novým vlastníkem se tak výroba nově orientuje také na klimatizační zařízení pro kolejová vozidla.

23.8.2018 se po 20-ti letech vrátila JANKA ENGINEERING opět do českých rukou, když společnost převzala skupina MULTICRAFT GROUP SE a začala nová etapa v historii této tradiční české firmy. Společnost získal investor, který sdružuje výrobní a strojírenské firmy působící v řadě průmyslových odvětví a přináší společnosti JANKA ENGINEERING nové příležitosti, možnost podílet se na významných projektech a sdílet zkušenosti i zdroje.

O skupině MULTICRAFT GROUP SE

MULTICRAFT GROUP SE realizuje kompletní dodávky technologických celků a řešení pro oblast energetiky, chemického a petrochemického průmyslu, strojírenství a zpracování plastických hmot. Díky úspěšně realizovaným zadáním a rozsáhlým referencím představuje silného a spolehlivého partnera i pro nejnáročnější projekty. V roce 2017 dosáhla skupina ročního obratu 102 milionů eur a zaměstnávala bezmála 600 pracovníků (více na www.multicraftgroup.cz).