Novinky

17 8 9 10 11 12 13 14 15 16 1720

JANKA pomohla přinést větší pohodu Pražanům

1. 2. 2019

V závěru měsíce ledna 2019 byla dokončena dodávka posledních kusu tramvají typu 15T ForCity pro Dopravní podnik Praha od společnosti ŠKODA Transportation a společnost JANKA Engineering byla subdodavatelem klimatizačních jednotek. Díky moderním klimatizacím si budou cestující v pražských tramvajích užívat především v teplých dnech větší komfort a pohodu. I díky tomu se může hromadná doprava stát atraktivnějším pro další skupinu pasažérů a celkově to bude další příspěvek je snížení negativního vlivu dopravy na životní prostředí.

Společnost JANKA Engineering patří k významným výrobců klimatizačních jednotek pro drážní aplikace ve střední Evropě a její jednotky jsou využívány v řadě zemí Evropy. Společnost patří od minulého roku společně se svou sesterskou společnosti JANKA Radotín, a.s. do skupiny MultiCraft Group.

Více také na https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/mnohamiliardova-zakazka-jde-do-finale-prazsky-dopravni-podnik-prevezme-posledni-tramvaj-15t-1355841

www.janka-rail.cz

www.janka.cz

Janka opět pod tradičním názvem

2. 1. 2019

Tisková zpráva:

Janka opět pod tradičním názvem

Po úspěšném ukončení první etapy restrukturalizace a oživení firmy, se noví majitelé rozhodli pro další změny a to včetně návratu k původnímu a tradičnímu názvu „JANKA Radotín“.

Tato změna je platná od začátku roku 2019 a zahrnuje také v rozdělení podnikání společnosti JANKA do dvou sesterských společností. Společnost JANKA Radotín, a.s. a se pod novou právní entitou bude věnovat oblasti vzduchotechniky, průmyslového chlazení a klimatizací a v aktivitách a vývoji v oblasti drážních instalací bude dále pokračovat pod stávající právní entitou JANKA Engineering, s.r.o. Obě společnosti mají shodné koncové vlastníky a zázemí skupiny MULTICRAFT GROUP.